Fiat об’єднується з Tesla для виконання норм ЄС щодо викидів вуглекислого газу

Концерн Fiat Chrysler Automobiles N.V. уклав угоду з Tesla Inc., щоб відповідати більш суворим правилам Європейського Союзу щодо викидів вуглекислого газу, і ця угода може принести американському лідерові електромобілів сотні мільйонів євро.

Вся річ у тім, що починаючи з 2020 року, Європейський Союз, який прагне стимулювати попит на електромобілі, встановлює загальний показник викидів CO2 всього модельного ряду автовиробника 95 г/км. Це означає, що в середньому автомобілі, які були продані автовиробником протягом року, повинні викидати шкідливих речовин не більше 95 грамів на кілометр або ж вони зазнають суттєвих штрафів.

Згідно з даними UBS, нові автомобілі Fiat Chrysler Automobiles у минулому році в середньому випромінювали 123 грами CO2 на кілометр. Аналітики назвали FCA компанією з «найвищим ризиком не досягти норм викидів», бо середні по галузі викиди склали 120,5 г/км. Таким чином, на думку аналітиків Jefferies Group, у 2021 році FCA може отримати штраф у розмірі понад 2 млрд євро, якщо не зможе досягти поставленої мети відповідати нормам щодо викидів. В іншому дослідженні, проведеному «PA Consulting» в минулому році, говорилося, що компанія, ймовірно, перевищить ліміт на 6,7 г/км, що є найбільшим розривом серед 13 автовиробників, які потрапили під збільшувальне скло дослідників.

Водночас, правила ЄС щодо норм викидів дозволяють виробникам об’єднувати викиди автомобілів різних виробників як усередині корпорацій (наприклад, VW Group), так і за її межами. Тому деякі конкуруючі компанії розмірковують над так званими відкритими об’єднаннями. Однак до сих пір ніхто з них офіційно не дійшов згоди. І, якщо FCA і Tesla все ж об’єднаються в цьому, то стануть першими.

Жодна з компаній не розкрила фінансові показники угоди, але вона оцінюється в сотні мільйонів євро. На думку аналітиків Jefferies, Fiat Chrysler Automobiles виплатить Tesla понад 500 мільйонів євро.
«Весь сенс кредитного ринку CO2 полягає в тому, щоб використовувати найбільш економічно ефективні способи скорочення загальних викидів парникових газів на ринку», – йдеться в заяві Fiat Chrysler.

Звичайно, залучення у свій автопарк транспортних засобів з нульовим рівнем викидів, таких як електромобілі, може значно знизити середнє значення викидів CO2, але Fiat Chrysler Automobiles сильно відстає, коли мова йде про виробництво повністю електричних транспортних засобів.

Fiat готує кілька електрифікованих автомобілів, в тому числі готуються до випуску гібридні джипи, і вже продемонстрував прототип електромобіля Fiat Centoventi у березні 2019 року на автосалоні в Женеві.

Інвестиційне навантаження, пов’язане з дотриманням нових стандартів викидів, спонукало Fiat розглянути питання про співпрацю з PSA Group для спільної роботи над електромобільною платформою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *