FCA завершує продаж Magneti Marelli за $ 6,5 мільярдів

Fiat Chrysler Automobiles NV завершив продаж свого підрозділу запасних частин Magneti Marelli SpA до Calsonic Kansei, яка належить американській приватній інвестиційній компанії KKR, за 5,8 мільярдів євро ($ 6,5 мільярдів), що трохи нижче початкової ціни у зв’язку зі зміною фінансового становища підрозділу.

Варто зазначити, що оборудка з продажу розпочалася ще наприкінці 2018 року, коли Fiat Chrysler погодився продати Magneti Marelli компанії CK Holdings Co., Ltd, яка є холдинговою компанією Calsonic Kansei Corporation, провідного японського постачальника автомобільних компонентів, за 6,2 млрд євро.

Новоутворений підрозділ, що отримав юридичну назву Magneti Marelli CK Holdings Co., Ltd, об’єднав двох з найуспішніших світових виробників з Італії та Японії, сформувавши сьомий за величиною світовий незалежний постачальник автомобільних компонентів. Об’єднана компанія нараховує 170 виробничих майданчиків і R&D центрів розробки та впровадження в Європі, Японії, Америці й Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Очолюватиме спільний бізнес Беда Болзеніус, нині генеральний директор Calsonic Kansei, що базується в Японії. Генеральний директор Magneti Marelli Ерманно Феррарі, увійшов до складу правління Magneti Marelli CK Holdings.

“Ми раді, що сьогодні офіційно об’єдналися як одна компанія”, – сказав Беда Болзеніус , генеральний директор Magneti Marelli CK Holdings Co., Ltd. “Протягом останніх кількох місяців наші дві компанії витратили багато часу на знайомство і вивчення наших підприємств. Я в захваті від майбутнього потенціалу новоутвореної компанії. Водночас, наші відносини з FCA залишаються важливими для нас, оскільки ми продовжуємо обслуговувати їх, в рамках багаторічної угоди про постачання. Інтеграція є ключовим пріоритетом – як у культурному, так і в операційному плані. Ми будемо координувати наші зусилля, щоб зосередитися на створенні глобально-диверсифікованого постачальника номер один, щоб наші клієнти та співробітники могли пишатися тим, чим вони є частиною такої великої компанії”.

В той же час, виконавчий директор FCA Майк Менлі зазначив: “Ми вдячні співробітникам Magneti Marelli за їхню прихильність надання інноваційних продуктів і підтримки цілей FCA, а FCA підтверджує свою прихильність до Magneti Marelli, яка і надалі буде нашим ключовим постачальником. Я переконаний, що ця операція буде гарантувати надійне майбутнє для співробітників Marelli та інших зацікавлених сторін. Цей аукціон також визнає високу стратегічну цінність Magneti Marelli, покращує наше фінансове становище, підвищує цінність для наших акціонерів і дозволяє нам ще більше зосередитися на нашому ключовому асортименті продукції”.

Ні FCA, ні його провідний акціонер та засновник Fiat, сім’я Агнеллі, не матимуть частки в комбінованому бізнесі, але FCA заявила, що укладе багаторічну угоду, щоб забезпечити постачання своїх заводів, а також зберегти виробничі операції та персонал в Італії.

Загальний дохід Calsonic Kansei за 2018 фінансовий рік склав 7,1 млрд. євро (або 892,2 млрд. японських єн), а загальний дохід Magneti Marelli за 2018 рік склав 7,5 млрд. євро (або 937,5 млрд. японських єн).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *