Помилкова підозра на витік оливи в новому турбонагнітачі

Технічний вісник

Якщо через кілька кілометрів після заміни турбонагнітача з вихлопної труби виходить синій дим і зі сторони відпрацьованих газів виникає витік оливи, підозра спочатку часто падає на новий турбонагнітач, хоча причина криється зовсім не в ньому.

За нормальних умов експлуатації на самому турбонагнітачі не виникає витоку оливи – вихід оливи можливий лише при пошкодженнях на периферії двигуна.

Малюнок 1: Олива на виході турбіни турбонагнітача.

У випадку, що описується, винуватцем таких симптомів найчастіше є старий турбонагнітач або наявність несправності. При уважному вивченні та огляді нового турбонагнітача можна виявити оливу на виході турбіни (див. малюнок 1), але поряд з цим видно, що олива вже проникла у впускний патрубок турбіни (див. малюнок 2).

Малюнок 2: Олива вже потрапила у впускний патрубок турбіни.

Ця олива є наслідком попереднього дефекту: вона накопичилась в інтеркулері і тепер, виходячи разом зі стисненим повітрям від нового турбонагнітача, проходить через двигун і потрапляє у впускний патрубок турбіни турбонагнітача (див. малюнок 3).

Малюнок 3: Олива, що накопичилась в результаті попереднього дефекту, виходить з інтеркулера [1], потрапляє через двигун [2] у впускний патрубок турбіни [3], проходить через турбонагнітач і знову виходить на випускному патрубку турбіни [4].

ВАЖЛИВО! При ремонті турбонагнітача необхідно в обов’язковому порядку виконати ретельне очищення тракту наддувного повітря, а також проконтролювати або замінити інтеркулер для видалення залишків оливи!


У сучасних автомобілях турбонагнітачі сприяють підвищенню потужності і зниженню рівня викиду CO2. У зв’язку з тенденцією до використання більш компактних двигунів з наддувом кількість вироблених автомобілів з турбонагнітачами постійно зростає. Саме тому компанія MAHLE постійно виводить на ринок нові види турбонагнітачів, тим самим пропонуючи широкий асортимент своїм клієнтам. Компанія MAHLE – це гарант безкомпромісної якості продукції.


Представництво MAHLE Aftermarket GmbH в Україні
вул. Антоновича, 172, оф. 713
03150, Київ, Україна
Тел.: +38 044 528 08 17
e-mail: oleksii.andronov@pl.mahle.com
www.mahle-aftermarket.com

Ми дуже цінуємо зворотній зв’язок. Щоб задати питання спеціалісту представництва, або залишити свій коментар, пишіть на: oleksii.andronov@pl.mahle.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *