“Кулею” на тракторі: британець встановив новий світовий рекорд швидкості на 1000-сильному тракторі

Британський мотогонщик і телеведучий Гай Мартін зміг розігнатися на 1000-сильному дизельному тракторі до 167 км / год.

Британський мотогонщик і телеведучий Гай Мартін за підтримки виробника промислового устаткування JCB встановив світовий рекорд швидкості на тракторі. Транспортний засіб під назвою Fastrac 8000 зміг розігнатися до 166,72 км на годину.

Заїзд відбувся на злітно-посадковій смузі колишньої бази Королівських ВПС в Елвінгтон (Йоркшир). Спроба встановлення рекорду була зафільмована знімальною групою каналу Channel4, де пізніше вийде фільм про заїзд.

Кремезний трактор JCB Fastrac 8000 оснащений 7,2-літровим дизельним двигуном, що розвиває близько 1000 к. с. і 2500 Н • м обертального моменту. Спеціально для рекордного розгону стандартний варіатор замінили шестиступінчастою коробкою передач ZF. Аеродинамічне обладнання було розроблене компанією Williams Advanced Engineering.

Слід зазначити, що попередній рекорд швидкості серед тракторів належав британському автомобільному телешоу Top Gear. Власний гонщик передачі Стіг зміг показати на 500-сильному апараті Track-tor середню максимальну швидкість в 140,44 км на годину. Для цього трактор було оснащено 5,7-літровим бензиновим двигуном V8 від Chevrolet, додатково укомплектовано масивним антикрилом, гальмівними механізмами на всіх колесах, регульованою пневмопідвіскою, а також 54-дюймовими задніми колесами.

Той рекордний заїзд був проведений на злітно-посадковій смузі аеродрому Брантінгторп – колишньої бази Королівських військово-повітряних сил Великобританії, на початку 2018 року. При русі в одну сторону трактор зміг розігнатися до 147,92 км / год, а у зворотньому напрямку – до 132,96 км на годину. Таким чином, середня максимальна швидкість склала 140,44 км на годину. Це на 10 км / год швидше попереднього рекорду, встановленого в лютому 2015 р. у Фінляндії (130,14 км / год).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *