Компанія BMW вивела у світ концепт автономного автомобіля

Німецький виробник представив концепт безпілотного автомобіля M Next з режимом ручного управління на заході у своїй штаб-квартирі в Мюнхені.

Автомобілі з автопілотом стають вже трендом серед користувачів. І хоча аварії зі смертельними наслідками з вини робомобілів підривають впевненість в цій сучасній технології, вона не втрачає зацікавленості з боку покупців. Слідом за Tesla, Audi, Google і декількома іншими компаніями свій прототип безпілотного автомобіля представила компанія BMW.

Автомобіль M Next отримав гібридну систему, що використовує електроенергію від батареї та бензиновий двигун. Сукупна потужність установки складе 600 к.с., а максимальна швидкість – близько 300 кілометрів на годину. Швидкість розгону до сотні буде досягатися за три секунди. Гібридна установка зможе забезпечити великий запас ходу, але якщо відключити бензиновий двигун, на одному заряді батареї машина зможе проїхати тільки 100 кілометрів.

Щодо управління, то тут BMW запропонує водієві M Next два режими. У режимі під назвою Ease машина буде рухатися самостійно завдяки функціям автономного управління. При перемиканні в режим Boost водій може взяти контроль за рухом автомобіля на себе. Передбачається також, що M Next буде оснащений системою розпізнавання особи: машина зможе розблокувати двері при наближенні власника. Такий собі FaceID від німецького автопрому.

Інтерфейс консолі управління буде змінюватися в залежності від швидкості руху. На високій швидкості (понад 100 кілометрів на годину) на водійському екрані будуть показуватися тільки основні параметри поїздки. Інженери припускають, що управління автомобілем буде відбуватися переважно за допомогою голосового помічника.

BMW не розкриває точних дат початку виробництва автомобіля, однак є інформація, що випуск перших серій намічений на 2021 рік. За заявою самої компанії, новий автомобіль – це майбутнє M-серії.

Цікавий факт: спеціальні звуки для електромобілів BMW наступного покоління написав німецький кінокомпозитор Ханс Циммер, відомий по музиці до фільму «Людина дощу» і мультфільму «Король Лев».

Циммер працював разом з саунд-дизайнером і акустичним фахівцем BMW Ренцо Вітале. Разом вони записали звуки для прискорення і гальмування автомобіля, а також для відгуків інформаційно-розважальної системи. Проект, що отримав назву BMW IconicSounds Electric, створений дати автомобілістам «можливість отримувати задоволення від водіння всіма органами почуттів».


Д того ж програма, крім естетичного, має і практичне призначення. У США і в Європі вже давно розробляються норми, які зобов’яжуть автомобільні компанії встановлювати на електромобілі пристрої, що утворюють звуки. Це пов’язано з тим, що силові установки «зелених» машин практично безшумні, що становить загрозу для пішоходів, які не чують наближення транспорту.

Над електрокарами, що “звучать” працює не тільки BMW. Наприклад, восени 2017 року компанія Nissan представила на Токійському автосалоні нову технологію під назвою Canto, яку застосують в майбутніх електричних автомобілях японської марки.

Слово «Canto» можна перекласти з латині як «я співаю». Висота звуку буде змінюватися в залежності від того, як рухається автомобіль: прискорюється, сповільнюється або їде заднім ходом. Залежно від конкретних вимог того чи іншого ринку електрокар буде подавати звук на швидкості до 20 або 30 км на годину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *